0
- За популярністю
- За додаванням
- Спочатку дешевші
- Спочатку дорожчі
Важко уявити собі сучасну людину, яка б не знала, що таке жувальна гумка, купити яку можна в будь-якому магазині. Деякі вважають її не дуже корисною у великій кількості, але багато й таких, хто не уявляє собі дня без жуйки.
Пластинки та подушечки, маленькі кульки та жуйки-стрічки, скручені в рулончик, – різноманіття пропозицій дійсно вражає. Не відстає у цьому питанні й мережа супермаркетів VARUS. Купити жувальну гумку тут можна на кожній касі, або замовити на сторінці інтернет-магазину. Та що кажуть про вживання такого продукту спеціалісти.
Людей, що вживають жувальні гумки щодня, досить багато. Вважається, що за рік на одну людину припадає до 2 кілограмів жуйки. Навіщо ж вона потрібна?
Зазвичай гумку жують після вживання продуктів з різким запахом, або якщо немає можливості вчасно почистити зуби. Але мало хто знає, що за допомогою звичайної гумки можна:
боротися з сонливістю;
позбавитися від стресу;
запобігти печії;
та навіть трохи схуднути.
Жуйка відволікає, тому тим, хто, наприклад, прагне кинути палити, варто купити жувальну гумку. До того ж у продажу трапляються спеціальні антинікотинові жуйки, що сприяють процесу ще більше.
Дослідники з університету Сент-Лоуренса виявили, що жування гумки безпосередньо перед іспитом добре впливає на когнітивні почуття, підвищує швидкість сприйняття інформації та стимулює робочу пам'ять. Такий ефект пояснюється припливом крові до головного мозку, що трапляється під час жування.
Аналогічні дослідження проводили спеціалісти університету Східного Іллінойсу. Вони виявили, що вживання гумки під час підготовки до тестів знижує рівень стресу. Було зроблено припущення, що тривожні відчуття виникають внаслідок голоду, якщо студент забуває вчасно поїсти. Під час жування гумки мозок отримує сигнал, що його «годують», і рівень стресу знижується.
Людям, що регулярно страждають від печії, теж корисно вживати гумку. Процес жування протягом 10-15 хвилин після приймання їжі, як стверджують дослідники Королівського коледжу, знижує рівень шлункового соку у стравоході та сприяє його поверненню у шлунок. Також під час жування у слині з'являється сполука, що здатна нейтралізувати надлишок кислоти.
Ні сонливості
Людина не може спати та їсти одночасно, тому люди, що вдаються до жування гумки декілька разів протягом дня, відчувають себе бадьорішими. Цей оригінальний ефект пов'язаний з тим, що процес жування стимулює роботу мозку, тому, якщо після сніданку тягне подрімати, – візьміть жуйку.
Жуйка – це найпростіша відповідь на одвічне питання тих, хто мріє скинути вагу. Дослідники з Род-Айленду провели експеримент та виявили, що ті, хто зранку бере гумку без цукру, під час приймання їжі вживають на 68 калорій менше. Звичайно, до сильного зниження ваги це не призведе, але якщо замість чіпсів або сухариків взяти жуйку, за пів року можна позбавитися від пари кілограмів.
Розвиток вушної інфекції тісно пов'язаний з розвитком бактерій у вушних та носових каналах, а також у в горлі. Ксиліт, що зазвичай присутній в жувальних гумках, вбиває шкідливі мікроорганізми. Тому люди, що регулярно вживають гумку, на 25% рідше страждають від вушних інфекцій та карієсу.
Як бачите, вживання жувальної гумки протягом 10 хвилин після приймання їжі дає досить багато користі. Тому VARUS рекомендує включити жуйку до товарів, які завжди варто тримати під рукою.